שומרי אש

אישור כיבוי אש

אישורי כיבוי אש וטופס 4

אישור כיבוי אש טופס 4 – כל בניין חדש או בניין אשר עבר שיפוצים חייב בטופס 4,

הרי הוא טופס אישור אכלוס. טופס 4 מונפק על ידי מהנדס העיר, אך על מנת לקבל אותו דרושים אישורים שונים מגורמים שונים.

לא אפרט הפעם את כל המרכיבים של טופס 4 אלא אתמקד באישור כיבוי אש שהוא אחד המרכיבים בטופס 4.

אישור כיבוי אש טופס 4 – יש צורך באישור כיבוי אש הקובע כי הבית או המבנה בטיחותי מפני אש. אישור כיבוי אש ניתן רק לאחר בדיקה המאשרת כי המבנה עומד בתקנים והנהלים הנדרשים על פי חוק.

אישור כיבוי אש אינו מתייחס אך ורק לתהליכי בנייה; למעשה על פי החוק הישראלי,

תהליך של רישוי עסקים מחייב אישור כיבוי אש. זהו אישור הנדרש כאשר מקבלים רישיון עסק או כאשר מחדשים רישיון עסק. על מכבי האש לבקר את תוכנית המבנה ולוודא שהוא בטיחותי ומוגן מפני אש.

מכבי האש עורכים ביקורת בעסק עצמו, אך ישנם גם מקרים בהם הם רשאים לדרוש תוכנית עסק הכוללת את המידע הרלוונטי לנושא האש. תוכנית זו היא למעשה סקיצה של המבנה בה מסומנים כל לוחות החשמל,

ציוד כיבוי האש, גפ"מ (גז בישול), מערכות מים לכיבוי אש, חומרי הבנייה אשר נמצאים בשימוש, תעלות מיזוג אוויר ואוורור. על מכבי האש לנתח את התוכנית ולראות האם יש בה סיכונים  לפני שהם מנפיקים אישור כיבוי אש.

אישור יועץ בטיחות – על מנת לקבל את טופס 4, קבלנים רבים או מנהלי פרויקטים בתחום הבנייה מעסיקים יועץ בטיחות. הכוונה היא לאיש מקצוע מומחה המבין בתחומי הבנייה ודרישות הבטיחות ויכול לשמש כיועץ בטיחות. יועץ בטיחות יכול מאוד לעזור בכל פרויקט בנייה,

הרי הוא איש המקצוע הבקיא בכל הסטנדרטים והתקנים הבטיחותיים. הוא יכול לייעץ לקבלן תוך כדי התקדמות העבודה ובכך למנוע מצבים שבהם הקבלן יצטרך לתקן ליקויים בטיחותיים אשר יעכבו את העבודה ויעלו לו הון.

יועץ בטיחות הוא אינו תפקיד אך ורק לתחום הבנייה, ישנם תחומים רבים בהם צריך יועץ בטיחות – למשל מפעלים המתעסקים בחומרים מסוכנים, מוסדות חינוך, מבנים ציבוריים ועוד. למעשה ישנם הרבה תהליכים הקשורים לרישוי עסקים בהם נדרש להציג אישור יועץ בטיחות.

אישור כיבוי אש חיפה – מקובל מאוד לשכור שירותים של מומחי כיבוי אש ויועצי בטיחות. לא בונים מבנה ומקימים עסק בשביל שמכבי האש לא יאשר אותו.

המטרה שלכם היא למנוע בעיות ולכן מקובל לקחת יועץ אשר ידריך אתכם בכל הדרישות על מנת שתוכלו להיות מוכנים לביקורת של מכבי האש. אם אתם פועלים באזור חיפה והצפון, מומלץ לפנות ליועצים מקומיים באזור אשר יעזרו לכם לקבל אישור כיבוי אש חיפה.

 

אישור יועץ בטיחות | אישור כיבוי אש | אישור כיבוי אש חיפה | אישור כיבוי אש טופס 4 

  צרו איתי קשר:

  שם מלא

  דוא"ל

  נייד :

  הודעה:

  054-6650271
  << קבל הצעה >>