החשיבות של יועץ בטיחות אש
כולם מבינים את הסכנות שבאש, עוד משחר ההיסטוריה גילו בני האדם שהאש, לצד התועלות שבה, עלולה להיות דבר הרסני ומסוכן.  כאשר התחילו בני האדם להתיישב בצפיפות ואף להשתמש בחשמל גברה הסכנה. היום יש בחיינו יותר חומרים דליקים, יותר מערכות חשמליות בעלת פוטנציאל לגרימת שריפה ויותר צפיפות המסייעת לאש להתפשט. מסיבה זו אנו חייבים להישמר מפני האש ולהשקיע במניעה והגנה מפני אש. מסיבה זו אנו מעסיקים יועץ בטיחות אש.
 
יועץ בטיחות אש ירושלים
 
יועץ בטיחות אש הוא מי שלמד ומכיר את כל נושא האש, המניעה, הכיבוי וההתגוננות. נושא האש הוא אינו נושא מובן מאליו, בהחלט יש צורך באיש מקצוע על תקן של יועץ בטיחות אש על מנת להתכונן כראוי לשריפה. יועץ בטיחות אש ירושלים יכול לייעץ ללקוחות פרטיים ולחברות בכל הנוגע להתגוננות מפני אש, כיבוי אש וכל מה שקשור. אם למשך מדובר במבנים ציבוריים, יש צורך ביועץ בטיחות אש אשר ינתח את התרחישים האפשריים במקרה של אש ויעזור לבנות תוכנית חירום, יש לקבל החלטות היכן להתקין ברזי כיבוי, ספרינקלרים  ומטפים. ישנם אמצעים שונים לגילוי אש, כלומר אמצעים אלקטרוניים, אותם יש למקם במקומות שונים במבנה. ישנם חוקים ותקנות בתחום האש ויועץ בטיחות אש הוא מי שיודע מה צריך לעשות על פי החוק. בהרבה מאוד מקרים יועץ בטיחות אש הוא גם יועץ בטיחות כללי (בתנאי שהוסמך לכך) המתעסק בנושאי בטיחות כללים מלבד אש.
 
טכנאי מערכות גילוי אש
 
הטכנולוגיה של היום הביאה איתה סוגים שונים של מערכות לגילוי אש; ישנם סוגים שונים של גלאי עשן וגלאי חום המסייעים בגילוי אש, כמו כן ישנן מערכות כיבוי אוטומטיות ומערכות מאוד מורכבות. אלו הן מערכות משוכללות הנותנות לנו התרעה מהירה במקרה של אש, בזכות התרעה ניתן לפעול במהירות כנגד האש לפני שהיא יוצאת משליטה. כאשר מדובר באש הזמן הוא הגורם שפועל נגדנו, ככל שהזמן חולף כך האש מתגברת. בזכות מערכות גילוי אש ניתן לגלות את השריפה בהקדם האפשרי ולפעול נגדה – יש לקרוא לכוחות כיבוי ויש לפנות את האזור. אלה הם דברים המצילים חיים. טכנאי מערכות גילוי אש הוא איש המקצוע המיומן בהתקנה ותחזוקה של מערכות גילוי אש. המערכות הנמצאות היום בשימוש הן מערכות המכילות חיישנים מסוגים שונים הממוקמים באזורים שונים במבנה. החיישנים כולם מחוברים למערכת שליטה מרכזית המקבלת מהם מידע. במקרה של שריפה המערכת יכולה לדעת היכן היא מתרחשת על פי החיישנים ששולחים את האותות. מערכות אלו יכולות להפעיל גם מערכת אזעקה במידת הצורך, על מנת לפנות את המבנה ואך להפעיל מערכות כיבוי אוטומטיות. אך אלו הן מערכות שיש תמיד לתחזק ובשביל זה יש טכנאי מערכות גילוי אש.