יועץ בטיחות אש – התרעה ותוכנית פעולה

יועץ בטיחות אש כפר סבא

עסקים רבים, מוסדות ומבנים ציבוריים פונים ליועץ בטיחות אש על מנת להכין תוכניות בטיחות לעסק או למבנה. אש היא דבר מסוכן שיש לעשות הכול בשביל למנוע אותו, לכן כאשר מכינים תוכנית בטיחות לעסק יש לשים דגש גדול על מניעת האש. יועץ בטיחות אש כפר סבא מנתח את כל גורמי הסכנה היכולים לסייע להתלקחות אש ובונה תוכנית לצמצם את הסיכויים לפריצת אש. לדוגמה יועץ בטיחות אש כפר סבא צריך לראות את הפעילויות במבנה, ארונות החשמל, מכלי הגז או כל פעילות אחרת המתקיימת במקום ובה ישנו פוטנציאל גדול לאש. יועץ בטיחות באש פועל לפי סטנדרטים של בטיחות ומכתיב מדיניות לצמצום הסיכוי של פריצת אש במקום

יועץ בטיחות אש נתניה

השלב השני בבטיחות אש הוא שלב זיהוי האש – יועץ בטיחות אש נתניה ימליץ על התקנת מערכות לגילוי עשן ואש במקומות הרלוונטיים. יש להתקין מערכות לזיהוי עשן ואש על מנת שבתרחיש קיצוני בו תפרוץ אש, נוכל לקבל התרעה מוקדמת. אש יכולה להתחיל בארון חשמל, למשל כאשר החיבורים החשמליים מחוברים בצורה חובבנית הגורמת להם להתחממות יתר. לאט לאט יכולה להתחיל להתפתח אש בכבלים החשמליים, האש תתפשט ותגדל עד שתהפוך ללהבות גדולות ומסוכנות השורפות רכוש ועלולות לפגוע בנפש. יועץ בטיחות אש נתניה פועל להקמת מערכת התרעה אשר תמנע מצבים אלו. מערכות ההתרעה אמורות לזהות את הסימנים של האש כבר מהרגעים הראשונים, כך ניתן להגיב מהר ולצמצם את הנזקים ואפילו להציל חיים. מערכות ההתרעה מפני אש כוללות חיישנים ומערכות כריזה.

יועץ בטיחות  פתח תקווה

עד עכשיו דיברנו על מניעה והתרעה, איך ישנו גם צורך לקבוע מדיניות בתוכנית חירום של התנהלות במצב של אש, כלומר מה עושים בפועל כאשר מערכת האזעקה מתריעה מפני אש. זהו חלק חשוב מאוד בעבודה של יועץ בטיחות  פתח תקווה. יש להכין תוכנית אופרטיבית של ממש למקרה של שריפה – לצורך זה יש לבדוק מרחקים בין ודרכי גישה לדלתות חירום ולציוד כיבוי אש. יש למפות את המבנה ולהציב שילוט במקומות הנכונים, שילוט המכוון לעבר יציאות החירום וציוד הכיבוי.

יועץ בטיחות  ראשון לציון

יועץ בטיחות ראשון לציון צריך לקחת בחשבון את כל נושאי הבטיחות בעסק המבנה. אש היא חלק מסוים מהבטיחות אך לא החלק היחידי. יש לבדוק בטיחות באופן כללי ולוודא שלא נשקף אף סיכון לעובדים ולמבקרים במקום. יועץ בטיחות ראשון לציון צריך לבצע סקר סיכונים  במקום ואף לכתוב את נהלי הבטיחות.  אין מדובר בפרויקט חד פעמי, יועץ בטיחות ראשון לציון הוא בעל תפקיד אשר באופן קבוע צריך לבקר את העסק ולעשות הדרכות עובדים.