על בנייה ובטיחות באש

יועץ בטיחות בבנייה

בכל אתר בנייה יש צורך ביועץ בטיחות על מנת לבדוק ולפקח שהכול נעשה כשורה ולפי סטנדרטים בטיחותיים.  ישנם שני אספקטים של תחום הבטיחות בבניה. אחד הוא התחום הקשור לבטיחות בעבודה עצמה. אתר בנייה מלא סיכונים בטיחותיים לעובדים בו ולכן יש צורך ביועץ בטיחות בבנייה על מנת לוודא שהכול מתנהל כשורה ולפי הסטנדרטים המקובלים בתחום הבטיחות. למשל על העובדים לעבוד עם קסדות ואמצעי בטיחות מיוחדים לעבודות בגובה, יש צורך לגדר את האזור על מנת שעוברי אורח לא יחשפו לסיכונים מיותרים. יש לעשות את כל המאמצים על מנת למנוע תאונות בעבודה.

היבט נוסף של בטיחות בבנייה הוא במבט קדימה למבנה המוגמר, לתוצאה הסופית. כלומר הבטיחות היא לא רק בתהליכי העבודה, יש גם לבנות מבנים בטיחותיים. למשל אם המבנה הוא בית מלון רב קומות, יש לקחת בחשבון את כל הפרטים הקטנים והגדולים הקשורים לבטיחות במלון וליישם אותם בתהליך הבנייה. למשל יש לקחת בחשבון יציאות חירום, אמצעי כיבוי אש, נוכחותם של חומרים דליקים, פינוי הבניין בשעת חירום, התנהגות במקרה של רעידת אדמה, מניעת החלקה ברחבת הבריכה ועוד אין ספור פרטים קטנים אשר נועדו לשמור על בטיחותם של האורחים והעובדים במלון. רבים מהפרטים הם דברים שיש ליישם כבר בתהליך הבנייה ולכן זוהי עבודה ליועץ בטיחות בבנייה.

יועץ בטיחות באיזור השרון

כאשר מחפשים יועץ בטיחות באזור השרון, מומלץ לבדוק את תחום ההתמחות של היועץ. למשל ניתן למצוא יועץ בטיחות באזור השרון המתמחה בבריכות שחייה, פרטיות או ציבוריות. לבריכות שחייה יש צרכים בטיחותיים מיוחדים ולכן יש עליהן פיקוח של רשויות שונות. אולי הפיקוח מתייחס יותר לבריכות ציבוריות ולאו דווקא לבריכות פרטיות, אך אם יש לכם בריכה פרטית אתם יכולים מיוזמתכם  לאמץ סטנדרטים בטיחותיים, אחרי הכול מדובר בחיים של המשפחה שלכם.
כאשר מדובר בבריכות שחייה, ישנים חוקים ותקנות מיוחדים אותם יש ליישם, תפקידו של יועץ בטיחות באזור השרון הוא לוודא שהדרישות מיושמות בפועל.

יועץ בטיחות באשדוד

עוד תחום התמחות של בבטיחות הוא בטיחות עבור מסודות חינוך. כולם מבינים את החשיבות של השמירה על הבטיחות במוסדות החינוך, אך לא כולם מבינים איך עושים זאת – בשביל זה יש יועץ בטיחות באשדוד המתמחה בתחום הבטיחות של מערכת החינוך.  בתי ספר משתרעים על פני שטח גדול ויש בהם כמות גדולה מאוד של תלמידים המשתתפים בפעילויות שונות של חינוך ומשחק. כולנו רוצים לשמור על בטיחות ילדינו ולכן יש צורך ביועץ בטיחות באשדוד אשר יבצע מבדקי בטיחות וסקרי סיכונים. יש לבדוק מגוון נושאים ביניהם מתקני המשחקים, הגינות, המערכות החשמליות, המדרגות, השערים והדלתות ועוד. יש צורך לעמוד בתקנים מיוחדים ועל יועץ בטיחות באשדוד, כמו תמיד, מוטלת אחריות רבה.

יועץ בטיחות באש

אש היא סכנה גדולה עבור נפש ורכוש. יש להיזהר ולהישמר מפני אש, חייבים לנקוט את כל אמצעי הזהירות על מנת למנוע אש ועל מנת לטפל באש בצורה יעילה במידה והתרחשה תקרית של דליקה. בשביל זה בדיוק ישנו יועץ בטיחות באש; עליו לבדוק את כל הסיכונים הכרוכים באש בכל מבנה. יועץ בטיחות באש עובד עם כל הגופים והמוסדות, הפרטיים והציבוריים, אלו יכולים להיות מוסדות חינוך, מפעלים, פרויקטים בבנייה, מועדוני ריקודים וכל עסק. יועץ בטיחות באש אחראי על כל הצרכים הבטיחותיים שלו, הוא מוסמך לבנות תוכנית חירום עבור העסק.