איך לבחור יועץ בטיחות

יועץ בטיחות בנתניה – איך בוחרים יועץ בטיחות?

כאשר מחפשים יועץ בטיחות בנתניה, תוכלו למצוא סוגים שונים של יועצי בטיחות, כלומר בעלי תחומי התמחויות שונים. למשל ישנם יועצי בטיחות בעלי התמחות במערכת החינוך, יועצי בטיחות עם התמחות בתעשיית המזון או יועצי בטיחות עם התמחות בתחום הבנייה ועוד אחרים. כאשר אתם מחפשים יועץ בטיחות בנתניה, מומלץ לבחור מישהו בעל ניסיון ספציפי בתחום שבו אתם מחפשים. ישנן תקנות בטיחות כלליות, הנכונות תמיד אך ישנם גם תחומים בהם ישנן תקנות בטיחות ספציפיות ואפילו סטנדרטים בינלאומיים שיש למלא. הסיבה לכך היא הגיונית, ישנם עסקים ומפעלים בעלי סיכון גבוה יותר לעובדיהם ואפילו לסביבה ולכן יש להתאים עבורם מדיניות בטיחות שונה. לדוגמה מפעל המייצר כימיקלים או צבעים הוא בדרגת סיכון גדולה מאוד לעובדיו ולסביבה שבו הוא נמצא. קונדיטוריה לעומת זאת, אמנם יש בה סיכונים, אך הסיכונים לסביבה שואפים לאפס. ישנה חשיבות גדולה לחפש יועץ בטיחות בנתניה המתאים לתחום בו אתם פועלים.


יועץ בטיחות בראשון לציון

אחד הדברים החשובים אשר נמצא באחריות של יועץ בטיחות בראשון לציון הוא הכנת תיק שטח. אין לזלזל בזה, זוהי חובה על פי החוק. ישנן תקנות מיוחדות המדברות על הצורך בהכנת תיק שטח. המשמעות של תיק שטח הוא בעצם היערכות של מכבי אש למקרה של שריפה או אירוע מסוכן אחר. תיק שטח משמש את מכבי האש לתרגול ובשעת הצורך יש בו מידע חשוב לטיפול באירועים בזמן אמת. תארו לעצמכם שפורצת שריפה במבנה רב קומות וישנם אנשים לכודים בתוכו. במקרה כזה יש צורך בתגובה מהירה, למכבי האש אין זמן להתחיל לחפש את האדריכל שייתן להם תוכניות של המבנה על מנת שידעו איפה ישנן יציאות חירום, איפה יש בלוני גז ומאיפה אפשר להיכנס ולצאת. לכן יועץ בטיחות בראשון לציון צריך להכין תיק שטח מפורט בו כל המידע הרלוונטי לטיפול באירוע אמת.

יועץ בטיחות ברחובות – נקודות חשובות בתיק שטח

תיק שטח צריך לכלול את כל הנקודות החשובות שיסייעו למכבי האש בשעת חירום, באחריותו של יועץ בטיחות ברחובות לכלול את כל המידע החשוב. אבל איך יודעים מהו המידע החשוב? ישנן תקנות מדויקות הקובעות מה צריך לכלול בתיק שטח ועל יועץ בטיחות ברחובות לכלול את כל המידע. ראשית כל יש לכלול את כתובת המבנה בצירוף מפה או צילום אוויר. לאחר מכן יש לכלול תיאור כללי של המבנה והשימוש בו. לאחר מכן יש לפרט לגבי דרכי הגישה אל המבנה ולציין קשים אשר יכולים להפריע במקרה שיש צורך ברכבי חירום. וזוהי רק ההתחלה – התקנות מציינות ומפרטות רשימה ארוכה של נקודות חשובות :ברזי אספקת מים, ברזי כיבוי וגלגלונים בתוך המבנה, מערכות כיבוי קיימות במבנה, מערכות ליניקת חום ועשן, מערך החשמל, דרכי מילוט ועוד הרבה סעיפים אחרים.

יועץ בטיחות בשרון

לאחר הכנת תיק השטח בהתאם לתקנות הקבועות בחוק, על יועץ בטיחות להגיש את תיק השטח לרשויות כיבוי האש. ישנם גם כללים ברורים לגבי הגשת תיק שטח למכבי האש. על פי הכללים על יועץ בטיחות בשרון להגיש את תיק השטח בצורה מודפסת ובצורה דיגיטאלית, באמצעות תקליטור. שימו לב שהתקנות אינן מגדירות את הפורמט הדיגיטאלי, אלא מציינות שיש לתאם אל מול מכבי האש את סוג הפורמט. תיק השטח חייב לכלול הצהרה חתומה של בעל העסק או המבנה בדבר נכונות הדברים בדו"ח. כמו כן על יועץ בטיחות בשרון להוסיף את שמו לדו"ח.