על בטיחות ונגישות

יועץ בטיחות בתנועה

תנועה היא דבר מורכב מאוד, חשוב מאוד ומסוכן מאוד. מידי יום מכוניות רבות נוסעות על הכבישים, בתוך הערים ובין הערים, לצידן גם רכבים דו גלגליים, משאיות ענק וכמובן הולכי רגל. אלו הם המרכיבים השונים של התנועה, כאשר לכל אחד מהם ישנן נקודות חולשה אחרות. למשל לאוטובוס יש שדה ראייה מוגבל, למשאית יש מרחק עצירה גדול ועוד מאפיינים שונים וייחודים לכל אחד. יועץ בטיחות בתנועה צריך להכיר את כל ענייני התנועה, את כל חוקי התנועה ואת כל הסיכונים האפשריים על מנת שיוכל לקבוע היכן המקום הנכון למקם תמרור, למקם רמזור או לבנות מעגל תנועה. ישנם הרבה אנשים אשר חושבים שיועץ בטיחות בתנועה הוא יועץ עבור רשויות מוניציפליות ואולי מע"צ. האמת שיועץ בטיחות בתנועה הוא פונקציה חשובה גם במגזר הפרטי. למשל זה יכול להיות קניון פרטי הכולל כמה קומות של חנייה תת קרקעית בה מתנהלת תנועה של אנשים וכלי רכב. על מנת לתכנן מקום שכזה חובה להשתמש בשירותים של יועץ בטיחות בתנועה על מנת לקבוע תוכנית מסודרת ובטוחה להסדרת התנועה בחניון, ובכניסות וביציאות.

יועץ בטיחות ונגישות

עוד אספקט של תחום הבטיחות הוא עניין הנגישות של בעלי מוגבלויות, לכן במקרים רבים תוכלו למצוא יועץ בטיחות ונגישות המייעץ בנושאי בטיחות וגם בענייני נגישות. לצערנו הרב, בעולמנו אנו לפעמים מתקשים לראות את העולם דרך עיניהם של בעלי המוגבלויות ולא מתכננים את המבנים השונים בצורה אשר תאפשר להם להתנועע בהם באופן עצמאי. פעולות שגרתיות שאנו מקבלים כמובן מאליו הן הרבה פעמים בלתי אפשרויות עבור בעלי מוגבלויות. למזלנו הרב ישנם חוקים המגנים על זכויותיהם של בעלי המוגבלויות. יועץ בטיחות ונגישות הוא מי שמכיר את כל התקנות בתחום הנגישות ומודע לצרכים של בעלי המוגבלויות. מקומות ציבוריים ומקומות עבודה חייבים לאפשר נגישות לנכים ולכן הם צריכים יועץ בטיחות ונגישות על מנת שידריך אותם בביצוע הפעולות הדרושות על מנת להפוך את העסק לנגיש ובטוח.

יועץ בטיחות וכיבוי אש

בטיחות וכיבוי אש הם שני דברים הקשורים אחד לשני, למעשה ניתן להגיש שכיבוי אש הוא חלק מסוים וספציפי בנושא הבטיחות. לא ניתן לדבר על בטיחות מבלי להתייחס לנושא האש. מסיבה זו עסקים רבים מחפשים אחר יועץ בטיחות וכיבוי אש. כל מקום ציבורי או עסק צריכים מישהו שייעץ להם בנושאי הבטיחות – למשל ישנם מפעלים המתעסקים בחומרים מסוכנים ולכן יש צורך ביועץ בטיחות וכיבוי אש. באחריותו של יועץ בטיחות וכיבוי אש לעשות את כל הפעולות על מנת לשמור על בטיחותם של העובדים במפעל ובכלל כל הסביבה, הרי ישנם מפעלים עם חומרים מסוכנים אשר עלולים לסכן גם את סביבת המגורים הסמוכה. לצורך כך יועץ בטיחות וכיבוי אש, קובע נהלי בטיחות ומחייב שימוש בציוד הגנה ובמקביל מכין תוכניות לתרחיש של התרחשות אירוע בטיחותי.

יועץ בטיחות הרצליה

בטיחות היא דבר חשוב מאוד, ישנה אמירה בצבא האומרת שנהלים נכתבו בדם. האמת שזה לא רחוק מהמציאות, הוראות בטיחות שונות, לאו דווקא בצבא, נכתבו בערבות תחקירי אירועים שהתרחשו במציאות. כאשר אתם פונים ליועץ בטיחות הרצליה, אתם יכולים להיות בטוחים שכל ההמלצות שלו הן בהתאם לחוקים ולסטנדרטים מקובלים בתחום. יועץ בטיחות הרצליה יכול לסייע בכל תחומי הבטיחות במקומות ציבוריים או פרטיים על מנת למנוע נפגעים בנפש וכמו כן פגיעות ברכוש.