יועץ בטיחות, לא רק אש.

יועץ בטיחות כיבוי אש

כל עסק או מקום ציבורי צריך יועץ בטיחות כיבוי אש על מנת לנקוט בכל הצעדים למנוע שריפה וכמו כן, במקרה שפורצת שריפה, אמצעים לגילוי מהיר וכיבוי אש. למעשה כל הדרישות מעוגנות בחוק וישנם מקרים שזו פשוט חובה על פי חוק להעסיק יועץ בטיחות כיבוי אש.  למשל במקרה שרוצים לקבל היתר בנייה, יש צורך לקבל אישור ממכבי האש. על מנת לקבל את האישור ממכבי האש, יש צורך להגיש להם תוכנית מסודרת, עניין זה הוא אחד מתחומי האחריות של יועץ בטיחות כיבוי אש. אך תחומי האחריות של יועץ בטיחות אש אינם מסתיימים בהיתרי בנייה, יש לו גם תפקיד חשוב בהשגת טופס 4. בסיום פרויקט הבנייה, לאחר שהבניין חובר לתשתיות, מכבי האש צריכים לתת אישור. בעזרת יועץ בטיחות לעסק אתם תהיו מוכנים לפי כל התקנות ולא תהיה לכם שום בעיה לקבל את האישורים הדרושים.

יועץ בטיחות חדרה

דיברתי הרבה על בטיחות הקשורה לנושאי אש, אך למעשה יועץ בטיחות לעסק מתעסק בהרבה יותר מבטיחות באש. לדוגמה מפעלים רבים צריכים יועץ בטיחות לעסק על מנת להפחית את הסיכונים הקיימים בתהליכי הייצור. יועץ בטיחות חדרה המתעסק בבטיחות במפעלים צריך לסקור את כל תהליכי הייצור ולקבוע את נהלי הבטיחות המחייבים של המקום, בהתאם לסיכונים השונים. סיכונים שיועץ בטיחות חדרה יכול להיתקל במפעלים יכולים להיות: שימוש בגזים וכימיקלים המסוכנים לציבור, מכונות מכניות כבדות היכולות לגרום נזק גופני, חשיפה לרעש, התחשמלות, החלקה, נפילה מגובה ועוד.

יועץ בטיחות כפר סבא

עוד דוגמה לתחום בטיחותי אשר אינה מקבלת תשומת לב תקשורתית היא הבטיחות של עבודה בגובה. למעשה הרבה מהחברות הפונות ליועץ בטיחות כפר סבא עוסקות בתחומים הקשורים לעבודה בגובה. ככל שהארץ מתמלאת מגדלים כך ישנן יותר עבודות בגובה, אך שלא תבינו לא נכון, עבודה בגובה אינה רק עבור מגדלים רבי קומות, למעשה התקנות מגדירות 2 מטר ומעלה כעבודה בגובה המחייבת אמצעי זהירות מיוחדים.  ישנם עסקים רבים המתעסקים בעבודה בגובה, אלו יכולים להיות חשמלאים, בנאים, מנקי חלונות, מתקיני אנטנות סלולאריות ועוד אנשי מקצוע רבים. באופן טבעי תחום העבודה בגובה מספק עבודה רבה ליועץ בטיחות כפר סבא. על יועץ הבטיחות לקבוע נהלים, לפקח על ביצוע הנהלים ולהדריך עובדים לגבי העבודה. יועץ בטיחות לעסק הוא דבר חשוב מאוד אשר יכול להציל חיים.