מתי משתמשים בכיבוי ארוסול?
 
דליקות רבות מתחילות בלוחות חשמל, מסיבה זו ישנן תקנות רבות השמות דגש על שלושה אלמנטים חשובים: מניעה, גילוי מוקדם וכיבוי אוטומטי. כאשר פועלים במקביל בשלושת האלמנטים פוחתים הסיכויים לשריפה רבת נפגעים. על מנת למנוע שריפות בארון חשמל ישנם תקנים שונים הנוגעים לעבודה של החשמלאים ויש להשתמש בציוד מתאים לרמת האמפר. כאשר לוחות החשמל עשויים היטב על ידי חשמלאים מקצועיים, פחותים הסיכויים לכשלים. אך למרות זאת יש להתקין מערכות לגילוי עשן ואש על מנת לא לקחת שום סיכון. בשביל זה ישנם גלאי עשן ומערכות התרעה, החוק מחייב התקנת מערכות גילוי עשן בלוחות חשמל של מעל 63 אמפר. כאשר מדובר בארונות חשמל של מעל 100 אמפר, החוק מחייב התקנת מערכת לכיבוי אש.
ארונות חשמל דורשים מערכת כיבוי מיוחדת, הרי לא משתמשים במים על מערכות חשמליות. אחד הפתרונות הוא כיבוי ארוסול. הארוסול הוא למעשה חומר כימי בדמות אבקה (מגיע כחומר מוצק אך בזמן הפעלתו מתרחשת ריאקציה ההופכת אותו לאבקה), המסייע לכיבוי האש. חומר זה הוא בטוח לשימוש על מערכות חשמל וכמו כן נחשב לידידותי לסביבה, בניגוד לפתרונות אחרים שאינם תמיד ידידותיים לסביבה. כיבוי ארוסול נחשב לפתרון זול ויעיל, חלק מזה בזכות צורת האחסון שלו שאינה דורשת מיכל לחץ כמו מטפי כיבוי ואינה דורשת כמות גדולה של חומר על מנת לבצע את הפעולה של כבוי האש.
מערכות רבות של גילוי אש מחוברות למערכת התרעה כללית המקבלת את המידע מהסנסורים (החיישנים) השונים ומפעילה צופרי אזעקה או פעולות אחרות שהוגדרו לה כמו שליחת הודעת טקסט לקצין הביטחון וכו'. כל מערכת כזו נשלטת על ידי לוח משנה דרכו ניתן לבצע פעולות ולקבל התרעות שונות. לוח המשנה הוא אינו המוח של המערכת אלא פאנל שליטה (לעתים הוא נקרא פאנל משנה). הפאנל מכיל תצוגה אשר מראה באילו אזורים במבנה התגלתה אש ובעזרתו ניתן לשלוט על מערכת האזעקה.
מזנק כיבוי אש
למרות כל הפיתוחים הטכנולוגיים והמערכות לגילוי אש וכיבוי אוטומטי, עדיין ישנו צורך אמיתי במערכות ידניות לכיבוי אש. אחת האמצעים הפשוטים והיעילים ביותר לכיבוי אש הוא המזנק. זהו אמצעי לכיבוי אש בו ניתן לעשות שימוש במקרה חירום על ידי אנשי המקום וגם שימוש של צוותי כיבוי האש בעת הצורך. לכן מזנק חייב להיות אמצעי פשוט לשימוש.
 
מחירון עבודות לגילוי אש
ישנם אמצעים לגילוי אש המתאימים לצרכים שונים, בהתאם לכך ישנם הבדלים במחירון עבודות לגילוי אש. לדוגמה אם תרצו כמה חיישני עשן עצמאיים העובדים על סוללות עבור הבית או העסק, זה יוכל להסתכם בכמה מאות שקלים. אך אם תרצו מערכת בעלת רכבת ולוח משנה אשר תוכל להודיע לכם במקרה של שריפה אז העלויות יגיעו לכמה מאות דולרים. אך הכול תלוי בגודל המערכת, האם זו מערכת ביתית קטנה או מפעל בעל עשרות ומאות חיישנים. לכל עסק או ארגון ישנם צרכים יחודיים, ככל שהוא גדול יותר וככל שיש בו יותר סיכונים, כך אנו מטפסים במחירון עבודות לגילוי אש.