מי צריך אישור כיבוי אש?

ישנן נסיבות שונות בהם עסקים ואנשים פרטיים נדרשים לקבל אישור כיבוי אש. ברמת העיקרון ניתן להגיד שכל
מי שרוצה לקבל רישיון עסק צריך אישור כיבוי אש וכל מי שעוסק בפרויקט בנייה. הסיבה לכך היא בטחון הציבור – מכבי האש צריך לוודא שהעסק בטוח עבור הבאים בשעריו ואינו מהווה סיכון לסביבה. כאשר רוצים לקבל רישיון עסק או אף לחדש רישיון עסק, יש צורך להגיש בקשת אישור מכבי אש באמצעות הרשות המקומית הרלוונטית. הרשות המקומית היא זו שמעבירה את הבקשה למכבי אש, והם פועלים לפי שיקולים עניינים של בטיחות. מכבי האש שולחים מפקח אשר בוחן את העסק ובמידת הצורך מפיק דוח על סידורי כיבוי אש הדרושים עבור העסק. לאחר שבעל העסק ימלא את דרישות מכבי האש, יש להזמינם לביקורת חוזרת. לאחר הביקורת מכבי האש מעבירים את המלצתם לרשות המקומית, במידה והכול נמצא כשורה הם ימליצו לאשר את רישיון העסק. ישנם גם מקרים בהם מכבי האש מעניקים אישור זמני המותנה בתיקון ליקויים מסוימים עד תאריך מסוים.

מי צריך אישור כיבוי אש – תחום הבנייה

כאשר ניגשים לבנות פרויקט יש צורך בהיתר בנייה. זהו היתר בו מעורבות רשויות שונות וביניהן מכבי האש. על מנת לקבל את היתר הבניה יש להכין עבור מכבי האש תוכנית אשר מצידה את אמצעי הבטיחות וסידורי כיבוי האש המתוכננים. לא אכנס עכשיו לפרטי פרטים של הדרישות, בשביל זה יש יועץ בטיחותי בעסק. מכבי האש בוחנים את התכונית ובמידה והיא טובה הם מאשרים. כמו כן בשלבים האחרונים של הבנייה, על מכבי האש לעשות ביקורת במבנה לפני שהם מאשרים לחבר אותו לתשתיות , במידה והכול תקין הם מבצעים חיבור ניסיוני. במידה והכול עבר בהצלחה מכבי האש מתחילים בתהליכי מתן טופס אכלוס.

לאחר שהבנתם מי צריך אישור כיבוי אש, ברצוני לדבר על מכרז יועץ בטיחות. כמעט כל עסק צריך יועץ בטיחות, במיוחד אם מדובר בפרויקטים של בנייה . יועץ בטיחות הוא זה המכיר את דרישות הרשויות ומכבי האש, הוא שזה שיפקח על ביצוע הדרישות וישיג עבורכם את כל האישורים הדרושים. כאשר אתם מעסיקים יועץ בטיחות אתם יכולים להיות שקטים ובטוחים שהכול מתבצע בצורה בטיחותית המתאימה לתקנים השונים.

גופים ציבוריים ומשרדי ממשלה מגייסים יועץ בטיחות באמצעות מכרז יועץ בטיחות, זוהי צורה מקובלת למציאת יועץ. מכרז יועץ בטיחות מגדיר היטב את כל דרישות התפקיד ומאפשר לארגון לקבל את היועץ המתאים ביותר לצרכיו.