המרכיבים של מערכות גילוי אש

מערכות גילוי אש בדרום – מהם המרכיבים של מערכות גילוי אש ועשן

ישנם סוגים שונים של מערכות גילוי אשן ועשן, ניתן להשיג מערכות גילוי אש בדרום מכל הסוגים. מערכות גילוי אש ועשן בסיסיות הן מערכות הכוללות מערכת התרעה הניתנת לתכנות. הרכיבים של מערכות גילוי אש מסוג זה הם רכזת, פאנל משנה, אזעקה, תאורת חירום ועוד אלמנטים נוספים אופציונאליים. המערכת פועלת בצורה הבאה: החיישנים ממוקמים במקומות שונים ברחבי הבניין או המפעל, תוך כדי דגש על מקומות בהם יש פוטנציאל גדול להתלקחות אש (למשל ארונות חשמל), החיישנים שולחים התרעה לרכזת במקרה של אש או עשן והרכזת פועלת לפי ההוראות שתוכנתו מראש. למשל – החיישנים בקומה הרביעית של הבניין קולטים עשן ושולחים אותות לרכזת. הרכזת מפעילה את מערכת האזעקה ואורות החירום האדומים על מנת שכול השוהים בבניין ידעו שישנו נוהל חירום. במקביל הרכזת תשלח הודעה למוקד או אמצעי אחר שהוגדר לה על שריפה בקומה הרביעית, בדרך כלל המוקד מיידע מייד את אחראי הביטחון בבניין או במפעל. כמו כן למערכות גילוי אש ועשן ישנו פאנל שליטה המפעיל המתריע באמצעות ציפצופים במקרה חירום ומאפשר לשלוט בכל המערכת. באמצעות הפאנל ניתן לתכנת את המערכת כולה.

מערכות גילוי אש אשדוד – סוגי חיישנים
מערכות גילוי עשן ואש משתמשות בסוגים שונים של חיישנים על מנת לזהות אש. ברוב המקרים מדובר בחיישנים המנסים לזהות עשן בתור סממן ברור של אש. אך ישנם גם חיישנים מסוגים אחרים, כמו למשל חיישני חום. הסיבה לכך נעוצה בשני גורמים עיקריים :

  1. ישנן סביבות עבודה בהן לא ניתן להשתמש בגלאי עשן סטנדרטיים. למשל סביבות אבודה מאובקות יגרמו לחיישנים לזהות את האבק בתור עשן ולהפעיל אזעקה באופן מידי. גלאי חום בדרך כלל ניתן למצוא במטבחים.
  2. ישנן שריפות המתלקחות במהירות ואינן מאופיינות בפליטת עשן מרובה. יתכן שגלאי עשן יתעכבו בגילוי שריפות מסוג זה.

מערכות גילוי אש אשדוד – אמצעים נוספים

מערכות גילוי אש ועשן יכולות להכיל רכיבים נוספים המשפרים את יכולות המערכת. אמנם לא כל מבנה או עסק צריך את כל התוספות, יש לבדוק כל מקרה לגופו, אך בהחלט האופציות פתוחות. מלבד החיישנים השונים והטכנולוגיות השונות לגילוי אש ועשן, ישנן מערכות המשתמשות באמצעי כיבוי אוטומטיים. מבין אמצעי הכיבוי האוטומטיים ניתן להזכיר מערכות גז המתאימות ללוחות חשמל ושרתי מחשבים. ישנה חשיבות גדולה למערכות כאלו בארונות חשמל, יש בהם פוטנציאל להתלקחות אש. במקרים מסוימים החוק אף מחייב התקנת מערכות כיבוי אוטומטיות בארונות החשמל. ישנם סוגים שונים של חומרים המשמשים לכיבוי אש בארונות חשמל, אחד המומלצים הוא הארוסול – הוא נחשב לאמין, חסכוני ואפילו ידידותי לסביבה.
אם אתם מחפשים מערכות גילוי אש בדרום או מערכות גילוי אש באשדוד, תוכלו למצוא ספקים רבים המעניקים שירותים בתחום. חשוב לבחור בספק אחראי ומנוסה.