מערכות לגילוי עשן

מערכות גילוי עשן חיפה – מערכת גילוי אש אוטומטית

כאשר מדברים על מערכת גילוי אש אוטומטית, בדרך כלל מדברים על מערכת גילוי עשן. אתם בטח מכירים את הביטוי "אין עשן בלי אש", העשן הוא סימן זיהוי של האש וברוב המקרים בעזרת מערכות גילוי עשן חיפה ניתן לזהות את האש. אני אומר רוב המקרים מכיוון שישנם מקרים יוצאי דופן בהם מתלקחת אש במהירות ועם מעט עשן, במקרים כאלו דווקא גלאי חום יעשו את העובדה. כמו כן ישנם מקרים של סביבות עבודה אשר אינו מאפשרות התקנת מערכות גילוי עשן, לדוגמה אם מדובר במפעל בעל תנאים של אבק.

מערכת גילוי עשן חיפה – איך עובדת מערכת גילוי אש אוטומטית?
מערכת גילוי עשן אוטומטית היא מערכת המותקנת במבנה ויש לה חיישנים שונים אשר יכולים לגלות עשן, חום וגזים המעידים על אש בצורה אוטומטית. זהו יתרון גדול, אין לכם תלות באנשים שיזהו את האש. לא ניתן לסמןך על אנשים מכיוון שאש יכולה להתפתח בחדר סגור ואף אחד לא ירגיש בחדש סמוך עש אשר היא תהפוך לא משמעותית. בעזרת מערכת גילוי אש אוטומטית ניתן למקם חיישנים במיקומים שונים במבנה, מקומות בהם ישנו סיכוי להתלקחות אש ומקומות בהם אין תנועה של אנשים. במידה ותפרוץ אש המערכת תספק לכם את ההתרעה הטובה  ביותר. ישנן סוגים שונים של מערכת גילוי אש אוטומטית – ניתן למצוא מערכת גילוי עשן מקומית אשר פשוט מפעילה אזעקה כאשר היא מגלה אש. אך לעומת זאת במערכות גילוי עשן חיפה יכולים להתקין עבורכם מערכת מרובת חישניים המחוברים לרכז ופאנל שליטה. מערכת כזו תוכל להתריע במקרה של עשן ואף להגיד לכם מאיזה איזור במבנה מגיעה האזעקה. כמו כן זוהי מערכת היכולה לשלוח התרעה באמצעות שימוש באמצעי תקשורת שונים. תחשבו על זה כך – כאשר יש לכן מערכת גילוי אש אוטומטית בעסק, זה כאילו שיש לכם מישהו השומר בלילה ויודיע לגם במקרה של שריפה.
מערכות גילוי עשן חיפה – האם יש כיבוי אוטומטי ?
מערכת גילוי אש אוטומטית יכולה להכיל גם רכיבים לכיבוי אוטומטי. כמובן שאין הם תחליף להתערבות אנושית, תמיד יהיה צורך שמישהו יגיע ויבדוק מה מתרחש. אך בהחלט ישנן מערכות הכוללות גם אלמנטים של כיבוי. במקרים מסוימים אפילו החוק מחייב להתקין מערכות כיבוי אוטומטיות. מערכות כיבוי אוטומטיות יכולת להיות למשל ספרינקלרם המתיזים מים באופן אוטומטי במקרה שהם מגלים אש או מתקני כיבוי העושים שימוש בארוסול בשביל לוחות חשמל.