מערכות גילוי עשן מתקדמות

מערכת גילוי אש ועשן – מערכת גילוי אש אפסילון

כל עסק צריך מערכת גילוי אש ועשן, גם אם החוק אינו מחייב אותו להתקין, עדייו מערכת כזו היא חשובה מאוד. מערכת גילוי אש ועשן היא פשוט מצילה חיים וכמובן גם רכוש. זה יכול מלאי חומרי הגלם או המוצרים המוגמרים במפעל שלכם, זה יכול להיות המשרד שלכם על כל הציוד והמסמכים שבו ועוד הרבה דברים יקרים לכם אשר עלולים ליהתקלות באש.  בעזרת מערכת גילוי אש אפסילון תוכלו לגלות את האש בהקדם ולשלוט על מצבי חירום. מערכת גילוי אש אפסילון יכולה לעזור לכם לחסוך הרבה מאוד כסף ולמנוע פגיעות בנפש.
מערכת גילוי אש אפסילון ניתן לתכנות וניתן לחבר אלייה חיישנים רבים ומערכת אזעקה. כאשר המערכת תגלה סימנים של אש היא תפעיל אזעקה ואף תשלח לכם הוגעה לטלפון הנייד או מוקד חירום, תלוי באיזו מערכת מדובר ותלוי מה הוגדר עבורה לעשות. המשמעות של זה היא שאתם בטוחים ומוגנים 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע. זה כאילו שיש לכם מישהו ששומר על העסק בלילה ומודיע לכם מייד אם מתרחש אירוע בטיחותי המערב אש.

מערכת גילוי אש אנלוגית
מערכת גילוי אש אפסילון היא מערכת גילוי אש אנלוגית. המשמעות של מערכת גילוי אש אנלוגית היא שלכל חיישן ניתן להגדיר כתובת במערכת וכך לקבל התרעה מדוייקת במקרה של שריפה. כאשר פורצת שריפה במבנה גדול בעל גלאי עשן רבים, מערכת גילוי אש אנלוגית תוכל להגיד לכם איפה בדיוק מתרחשת השריפה. זהו מידע חשוב כאשר מדובר במבנה גדול, כך אתן יודעים היכן הסכנה, מהיכן צריך להתפנות ולהיכן להפנות את מאמצי הכיבוי.
למערכת גילוי אש אנלוגית ישנה רכזת, פנל שליטה וגלאים שונים, זהו הבסיס אך ישנם אלמנטים נוספים אשר אפשר לחבר אלייה. לדוגמה ידיות חירום להפעלה ידנית במקרה של אש, חיישנים מסוגים שונים לזיהוי עשן וחום, תאורות חירום ומנצנצים המצביעים על יציאות חירום ואמצעי כיבי אש, סירנות ואפילו אמצעי כיבוי אוטומטיים.
המערכת כולה מרושתת באמצעות כבלים המחברים את החיישנים השונים לרכזת וכבלים היוצאים מהרכזת לסירנות ויחידת השליטה ואמצעי התקשורת. אך ישנה גם מערכת גילוי אש אלחוטית בה אין צורך בכבלים, זהו יתרון מבחינת תהליך ההתקנה. במערכת גילוי אש אלחוטית החיישנים השונים אינן מחוברים בכבלים אלא עושים שימוש בתקשורת אלחוטית על מנת לתקשר עם הרכזת של מערכת גילוי אש ועשן. גלאי עשן אלחטיים בדרך כלל פועלים במקביל באופן עצמאי אך גם באמצעות הרכזת. החיסרון של אמצעים אלו זה שהם עובדים על סוללות, אך מצד שני הם מתריעים כאשר הסוללה חלשה.