מערכות גילוי עשן ביתיות

מערכת גילוי אש לבית
אמנם אין שום חוק שמחייב אתכם להתקין מערכת גילוי אש לבית אך בהחלט מומלץ להתקין מערכת גילוי אש בביתכם. המערכת תסייע במקרה של שריפה בכך שהיא תיתן לכם התרעה מוקדמת במקרה של אש ואפילו תיידע אתכם במקרה של אש גם כשאינכם בבית. ההתרעה המוקדמת היא דבר קריטי מאוד, כאשר יש לכם מערכת גילוי אש טלפייר אתם תוכלו לדעת על האש עוד כאשר היא בראשיתה. יתכן שבשעה שאתם בחדר השינה יש קצר חשמלי במטבח הגורם לדליקה. בעזרת המערכת תוכלו לקבל התרעה בשניות הראשונות ומייד להגיב – לנתק את החשמל ולכבות את האש. אך ללא המערכת, יתכן ואתם סגורים בחדר השינה ותרגישו באש רק כאשר עשן סמיך ימלא את כל הבית ויחדור לחדר השינה שלכם. במצב כזה סביר להניח שכבר אינכם מסוגלים להשתלט על האש בכוחות עצמכם ועליכם להימלט מהבית ולהזעיק עזרה. יתכן אפילו מצב שתלכדו בתוך הבית ובגלל האש לא תוכלו לצאת. לעומת זאת כאשר יש לכם מערכת גילוי אש ועשן טלפייר, תוכלו לגלות את האש עוד בשלבים הראשונים שמדובר בכבל חשמלי מעשן.

מערכת גילוי אש ועשן טלפייר
טלפייר היא חברה ישראלית המייצרת מערכות גילוי אש מכול הסוגים, החל ממערכות תעשייתיות ועד למערכת גילוי אש לבית. המוצרים של טלפייר מיוצרים לפי כל התקנים הבינלאומיים ונחשבים לבטוחים ואמינים בתחום גילוי האש.   רבים בישראל, לקוחות פרטיים ומוסדיים, משתמשים במערכות גילוי אש ועשן טלפייר. עם מערכת גילוי אש טלפייר תוכלו לישון רגועים, אתם יודעים שבמקרה של שריפה המערכת תתריע באופן מיידי ותשמור על חיי המשפחה שלכם.
בין המוצרים של מערכות גילוי אש ועשן טלפייר ניתן למצוא :
רכזות – לטפייר ישנן רכזות מתקדמות מאוד המתאימות למערכת גילוי אש לבית וגם לשימוש במקומות ציבוריין ומפעלים. ישנן רכזות אזוירות ואנלוגיות ואפילו כאלו הכוללות מערכת כריזה.
גלאים – הגלאים הם האמצעים אשר בלעדיהם המערכת אינה יכולה לזהות אש. ישנם סוגים שונים של גלאים; גלאים עשן פוטואלקטריים, גלאי חום, גלאי קרן וגלאים משולבים. לכל אחד יש את היתרונות והחסרונות שלו והוא מתאים לנסיבות שונות. ברוב המקרים משתמשים בסוגים שונים של גלאים.
צופרים ונורות – מערכת גילוי אש טלפייר משתמשת בשלושה אמצעים על מנת להודיע לנו על שריפה. צופר אזעקה חזר אשר כולם שומעים, אורות מהבהבים והתרעה טלפונית.
מערכות כיבוי אוטומטי – ישנם מקרים בהם יש צורך במערכת כיבוי אוטומטי, למשל לוחות חשמל של מעל 100 אמפר. אמנם מערכות אלו נדירות בבתים פרטיים, אך לעומת זאת נמצאות בשימוש נרחב במפעלים ומקומות ציבוריים.

מערכת גילוי אש ועשן מחיר
כפי שראיתם לטלפייר ישנם סוגים שונים של מערכות לגילוי אש המתאימות לסיטוציות שונות, חשוב לקחת את זה בחשבון כאשר מדברים על מערכת גילוי אש ועשן מחיר. יש הבדל בין מערכת לבית פרטי לבין מערכת של בנין משרדים. ככל שהמקום יותר גדול כך הוא דורש מערכת חזקה יותר בעלת יותר גלאים.