חשיבותן של מערכות לגילוי אש

מערכת גילוי וכיבוי אש
חשוב מאוד להתקין מערכת גילוי עשן בעסקים, מבני ציבור, ארגונים ובתים פרטיים. ישנם מקומות בהם החוק מחייב זאת וישנם מקרים, כמו בבית, שעושים זאת מתוך בחירה בשל המודעות לסכנה באש והיכולות של המערכת גילוי עשן. ישנם גם מקרים בהם לא מסתפקים במערכת גילוי עשן ובמקומה מתקינים מערכת גילוי וכיבוי אש. ההבדל הוא שבמערכת גילוי עשן יש בסך הכול חיישנים המתריעים במקרה של עשן. כמובן שאיני מזלזל במערכות אלו, זיהוי מוקדם של עשן הוא מציל חיים. אך לעומתן מערכת גילוי וכיבוי אש היא מערכת בעלת אותן יכולות הזיהי, אך במקביל יש בה אמצעים אוטומטיים לגיבוי אש במקרה חירום. אמנם אלו אמצעים נקודתיים מאוד, אך בהחלט בכוחם לעזור במקרה של שריפה.

מערכת גילוי אש תקן 1220
כאמור חשוב מאוד להתקין מערכת גילוי עשן או מערכת גילוי וכיבוי אש. כאשר רוצים להתקין מערכות יש להיוועץ עם מומחי בטיחות באש על מנת לנתח היכן להתקין, איזה סוג להתקין ועוד פרטים חשובים של איפיון המערכת. ישנם סוגים שונים של גלאים, למשל גלאי עשן פוטואלקטריים או גלאי קרן, ישנם סוגים שונים של צופרי אזעקה לשימוש פנימי וחיצוני, ישנם סוגים שונים של אמצעים לכיבוי אוטומטי, רכזות, לוחות שליטה, ידיות חירום ועוד. לכל מקום יש את הצרכים האינדיווידואלים שלו, בהתאם לגודלו, החומרים שיש בו, הסביבה שלו ועוד – אלו הם הגורמים הישירים אשר ישפיעו על איפיון מערכת גילוי וכיבוי אש.
כאשר אתם בוחרים ספק להתקין אצלכם מערכת לגילוי וכיבוי אש, עליכם לזכור שזה לא מסתכם אך ורק בהתקנה, יש צורך בביקורת ותחזוקה תקופתית. זהוי הזדמנות טובה לדבר על מערכת גילוי אש תקן 1220. למעשה מדובר בתקן המתייחס להתקנות של ציוד לגילוי אש והתחזוקהה והביקורת התקופתית של המערכות. כאשר אתם מחפשים חברה אשר תיתן לכם שירותים בתחום, חשוב לוודא שהיא עובדת לפי תקן 1220.
מערכת גילוי אש מחיר
כאשר מדברים על מערכת גילוי אש מחיר, חשוב להבין שיש להפריד בין עלויות התקנה לבין עלויות תחזוקה. העלויות משתנות בהתאם לסוג המערכת וגודלה. מן הסתם ככל שהעסק או המבנה יותר גדול כך תהיה בו מערכת יותר יקרה מכיוון שיש בה יותר רכיבים. לאחר ההתקנה ישנן עלויות קבועות של שירותי ביקורת ותחזוקה של המערכת – גלאי עשן, מטי כיבוי ושאר הציוד חייב ביקורת ותחזוקה על מנת שיוכל לתפקד כראוי בשעת הצורך.