מחירים של מערכות גילוי עשן ביתיות

מערכת גילוי עשן ביתית
באופן טבעי אתם רוצים להגן על הבית שלכם מפני אש, הרי הבית שלכם ותכולתו וכמובן אתם ומשפחתכם הם כל היקר שיש לכם ועליהם אתם רוצים לשמור. חלילה אינכם רוצים להיפגע משריפה לכן יש לנקוט באמצעי זהירות על מנת למנוע שריפה. אך למרות אמצעי הזהירות, תמיד יש להתכונן גם לתרחיש בו תפרוץ שריפה.
אין אנו מתכוננים לתרחיש של שריפה בבית?
ובכן, על מנת להתכונן לתרחיש של שריפה בסביבה הביתית עליכם לפעול בשני מישורים; הראשון הוא לוודא שבמקרה של שריפה תוכלו לגלות אותה מהר ככל האפשר (רצוי אמצעי גילוי שיאפשרו לכם לדעת על שריפה גם אם אינכם נמצאים בבית). המישור השני נוגע לאמצעי הכיבוי.
על מנת לגלות שריפה לא ניתן להסתמך על החושים, הם יזהו שריפה רק לאחר שהיא כבר גדולה ומפיקת עשן. אם מדובר בשריפה המתפתחת לאט באיזה חדר בבית, יתכן שיעבור זמן רב עד שתרגישו בה ואז תגלו שישנן להבות גדולות אשר רק מכבי אש יכולים להשתלט עליהן והנזק גדול מאוד. עד אשר מכבי אש יגיעו השריפה תהיה גדולה עוד יותר.

הדרך היחידה שתבטיח לכם גילוי מהיר של דליקה בבית היא מערכת גילוי עשן ביתית. חיישני עשן יזהו את האש במהרה ויפיעלו אזעקה צורמת אשר תשמע בכל רחבי הבית. ניתן להתקין סוגים שנים של מערכת גילוי עשו ביתית אך הן נבדלות ביניהן בדבר מרכזי – האם מדובר באזעקה מקומית או במערכת המחוברת לקו טלפון ויכולה לשלוח אותו למוקד חירום או לטלפון שלכם. ההמלצה שלנו היא לעבוד עם מערכת כזו אשר תאפשר לכם לגלות שריפה גם אם אינכם נמצאים במקום. מרכזיות גילוי אש הן האלמנט שמאפשר לכל המערכת לזהות ולהתריע באופן אוטומטי ולשלוח לכם הודעה בכל מקום שתהיו.

ומה עושים במקרה של שריפה?

במידה ואכן התרחשה שריפה יש לפנות את בני המשפחה מהבית ולהזעיק את מכבי האש (שימו לב שאתם יודעים את המספר 102, בשעת לחץ ניתן להתבלבל). יתכן שבזכות הגילוי המוקדם תוכלו לכבות את השריפה בעצמכם. החוק אינו מחייב בתים פרטים להחזיק מטפי כיבוי, אך בהחלט מומלץ בחום להחזיק מטף כיבוי.

מצלמות גילוי אש

ישנן טכנולוגיות מתקדמות העושות שימוש במצלמות גילוי אש, זה אמנם לא נפוץ במערכת גילוי עשן ביתית אך בכל זאת מדובר בפיתוח מעניין. ברוב המקרים מדובר במצלמות אבטחה המשמשות במקביל כמצלמות גילוי אש. המצלמה מנחת את התמונה ויודעת לזהות באופן אוטומטי האם מדובר בעשן או אש.


מערכת גילוי עשן מחיר

כאשר מדברים על מערכת גילוי עשן מחיר, חשוב להדגיש שישנם הבדלים עצומים הנובעים מההבדלים במערכות השונות. אם אתם מחפשים מערכת גילוי עשן מחיר זול אז תוכלו לרכוש חיישנים מקומיים במחיר של 300-500 שקלים. אלו הם חיישנים איכותיים העבודים על סוללות, החיסרון שלהם הוא שהם מספקים אזעקה מקומית בלבד.  אם תרצו מערכת השולחת התראות וניתנת לתכנות (מרכזיות גילוי אש) אז מדובר בהוצאה של 3000-5000 שקלים.