שומרי אש

אישור כיבוי אש

מערכות אוטומטיות ומערכות ידניות

ציוד גילוי וכיבוי אש
ציוד גילוי אש הוא דבר חשוב מאוד בכל ארגון, מפעל, עסק ואפילו בית פרטי. למרות כל אמצעי המניעה שתנקטו, חובה עליכם להיות מוכנים לתרחיש של אש. כאשר מדברים על אש, ישנה חשיבות גדולה לגילוי מוקדם ולכן אנו תמיד אומרים ציוד גילוי וכיבוי אש. ציוד גילוי אש כולל גלאי עשן מסוגים שונים ומערכת אזעקה הכוללת צופר ונצנץ המתריעים במקרה של אש. זהו הבסיס, אך זה לא הכול. יש צורך בציוד גילוי אש אך באותה המידה יש גם צורך בציוד גילוי וכיבוי אש.
ציוד  גילוי וכיבוי אש כולל אמצעי כיבוי שונים, ישנם הבדלים רבים ביניהם, אך ברצוני לחלק אותם לאמצעי כיבוי אש ידניים ואמצעי כיבוי אש אוטומטיים. אמצעי כיבוי אש ידניים הם אמצעים שיש צורך באנשים, מקצועיים או לא מקצועיים, אשר יפעילו אותם בשעת חירום. אמצעי כיבוי ידניים יכולים להיות מטפי כיבוי מסוגים שונים אשר כל אחד יכול לתפעל בקלות ועד גלגלונים ומחבטי אש. לעומתם אמצעי הכיבוי האוטומטי יכולים להיות ספרינקלרים או מערכות ארוסול. אלו הם מערכות הנכנסות לפעולה אוטומטית בשעת חירום ואינם צריכים אדם להפעילם. למשל ספרינקלרים, במקרה של אש הם יתחילו להשפריץ מים לכיבוי האש. ספרינקלרים מכילים אמפולה מיוחדת המתפוצצת במקרה של חשיפה לחום, כאשר  האמפולה מתפוצצת הספרינקלר מתחיל להתיז מים – במקרה של אש החום יפעיל את הספרינקלר בדיוק באיזור בו נמצאת האש.
 
ציוד בטיחות כיבוי אש – מתי משתמשים במערכות אוטומטיות ומתי במערכות ידניות?
 
ראשית כל חשוב לציין שמערכות אוטומטיות לכיבוי אש הן אינן תחליף למערכות ידניות לכיבוי אש. לכל אחת מהמערכות יש את הפונקציה שלה ובדרך כלל בכל מקום תוכלו למצוא מערכות ידניות לכיבוי אש. במידה וישנן מערכות אוטומטיות הן בדרך כלל בנוסף למערכות הידניות. ישנם מקרים בהם החוק מחייב התקנת מערכות כיבוי אוטומטי, כמו למשל במקרה של ארונות חשמל של יותר מ 100 אמפר או בניינים בגובה של מעל 13 מטר שם חובה להתקין ספרינקלרים.
ציוד בטיחות וכיבוי אש – היתרונות של מערכות כיבוי אש אוטומטיות
כאשר פורצת שריפה יש צורך בתגובה מיידית, הרי בכל שנייה שעוברת האש אוכלת עוד ועוד רכוש, הופכת לגדולה ומייצרת טמפרטורות גבוהות מאוד המאיצות את התפתחותה של האש. כמו כן האש גורמת ליצירת גזים רעילים אשר רק הם בפני עצמם יכולים לגרום למוות ופציעות חמורות.  כלומר גאשר ישנה אש, ישנה חשיבות גדולה מאוד לתגובה מהירה. מערכות כיבוי אש אוטומטיות הן התגובה המהירה ביותר שאפשר להשיג. לפעמים הן יכולות לכבות את האש בכוחות עצמן ולפעמים הן רק מאיטות את התפתחות האש עד אשר יגיעו מכבי באש.
ישנם מחקרים המראים ששימוש בפסרינקלרים מקטין בצורה חדה את מספר הנפגעים בשריפה.

  צרו איתי קשר:

  שם מלא

  דוא"ל

  נייד :

  הודעה:

  054-6650271
  << קבל הצעה >>