גילוי והתמודדות עם אש

ציוד כיבוי אש אור יהודה

ברמת העיקרון ציוד ומערכות כיבוי אש זה דבר משמעותי מאוד בכל מבנה או עסק, אך ישנם הבדלים גדולים בין סוגי הציוד השונים. לכל עסק יש את הצרכים שלו. כאשר ניגשים לרכוש ציוד ומערכות כיבוי אש, יש לנתח את צרכי העסק, ולהתאים עבורו את הציוד המתאים. בשביל זה ישנם יועצי בטיחות באש; הם מוסמכים לבדוק את צרכי העסק ולהמליץ איזה ציוד ומערכות כיבוי אש יש להתקין בעסק. אך שימו לב שלא הכול המלצות, ישנם גם דברים שהם חובה במקרים מסוימים על פי החוק.

ציוד כיבוי אש אור יהודה – מניעת שריפות

כאשר אנו מדברים על גילוי וכיבוי שריפות, לא ניתן להתעלם מנושא המניעה. ישנם כמה דרכים בהם ניתם למנוע דליקות. ראשית כל יש לטפל היטב בכל גורמי הסיכון שעלולים להתלקח לשריפה ולוודא שהכול איתם כשורה. למשל ארונות חשמל; יש לוודא שכול החיבורים שלהם נעשו נכון על ידי חמשלאי מוסמך ואינם נראעים כמו כבלים וחיבורים חובבניים. כאשר ישנם חיבורי חשמל חובבניים, או שימוש בכבלים אשר לא עומדים בעומס, גדלה הסכנה שהם ישרפו. יש להחמיר במיוחד כאשר אתם עובדים בסביבה של חומרים דליקים ולקבוע מדיניות ברורה שלא תאפשר לעשן בקרבתם.
עוד אמצעי חשוב למניעת שריפות הוא שימוש בציוד חסין איש. שימו לב שישנם הרבה מוצרים אשר נכנסים לקטגוריה ל ציוד חסין אש וניתן בעזרתם לצמצם את הסיכון של פריצת דליקה.

ציוד כיבוי אש אור יהודה – גילוי אש
חשוב מאוד להשתמש בצייוד המאפשר לכם לגלות אש בהקדם האפשרי. בכל מקום בו מוכרים ציוד ומערכות כיבוי אש תוכלו למצוא מערכות הכוללות גלאי עשן ויכולות לתת לכם התרעה מהירה במקרה של שריפה. כל שנייה שעוברת האש רק הולכת וגדלה וגורמת יותר נזק, לכן חשוב להגיב מהר.

ציוד כיבוי אש אור יהודה – התמודדות עם האש

במקומות רבים מחזיקים ציוד ומערכות כיבוי אש לשעות חירום, אלו הן מערכות חשובות מאוד אשר מסייעות לכם להגיב במקרה של שריפה. במידה ופרצה אש במקום בו אתם נמצאים יש לכבותה בהקדם האפשרי ובכל האמצעים העומדים לרשותכם. מסיבה זה בכל מקום מבנה או עסק ישנם אמצעים לכיבוי אש. יתכן שתוכלו לכבות את האש עם מטף ויתכן שתוכלו לעשות זאת בעזרת זרנוק מים. תמיד מומלץ ךהתקשר מייד למוקד מכבי אש, אם תצליחו לכבות את האש לפני שם יגיעו זה בסדר גמור.בדרל כלל ארונות האש מכיל ציוד חסין אש לטיפול במקרי חירום בהם ישנה שריפה.