מערכות לפינוי עשן

ציוד כיבוי אש בשרון – מערכות לפינוי עשן

מניתוח של מקרי שרפות שהתרחשו במבנים במהלך השנים, נמצא שישנם נפגעים רבים ואפילו מקרי מוות כתוצאה משאיפת עשן ומהטמפרטורות הגבוהות הנוצרות על ידי האש. מסיבה זו ישנן תקנות מיוחדות למבנים המחייבות שימוש באמצעים המאפשרים את פינוי העשן מהמבנה. ישנם אמצעים פסיביים, כלומר פתחים דרכם יוצא העשן  וישנם גם אמצעים הפועלים לסילוק העשן באופן אקטיבי – מפוחים היונקים את העשן. מפוחים לפינוי עשן הם מפוחים בקנה מידה תעשייתי המסוגלים לינוק כמות גדולה של עשן לאורך זמן. אירוע שריפה בקנה מידה גדול יכול להימשך מספר שעות במהלכן ישנם לכודים במבנה. במהלך השרפה ישנן טמפרטורות גבוהות ולכן ישנו צורך במערכת המסוגלת לעמוד בטמפרטורות גבוהות מאוד. התקנים דורשים עמידות של שעתיים בטמפרטורה של 250 מעלות. בציוד כיבוי אש בשרון תוכלו למצוא מפוחים ליניקת עשן.

ציוד כיבוי אש בת ים – שימוש בתריסי רפפה

בציוד כיבוי אש בת ים תוכלו למצוא תריסים מתקדמים אשר נועדו לשחרור עשן במקרה של שריפה. אלו הן מערכות פסיביות של פינוי עשן.  ההבדל בינם לבין סתם תריסים הוא שהם מצוידים במנוע חשמלי המאפשר פתיחה אוטומטית של התריסים במתן פקודה מגלאי העשן. תריסים מסוג זה משתלבים בעיצוב הכללי של המבנה ולכן הם מגיעים במבחר עיצובים דקורטיביים העמידים באש ופגעי מזג אוויר. ישנם סוגים שונים של תריסי עשן, חלקם מתאימים להתקנה על קירות, כמו למשל בחדרי מדרגות וחלקם מתאימים להתקנה על גגות. כל התריסים עונים על הדרישות של מכון התקנים הנוגעות לבטיחות באש.

ציוד כיבוי אש בתל אביב – רכזות שחרור עשן

בציוד כיבוי אש בתל אביב תוכלו להשיג רכזות עשן מתקדמות אשר נועדו לשלוט על מערכות של יניקת עשן וחום במקרה של שריפה. שימוש ברכזות מאפשר אוטומציה ותגובה מהירה בתהליך ההגנה מפני אש. הרכזות מקשרות בין הגורמים המגלים את האש לבין הגורמים היונקים את העשן והחום. בצורה זו ניתן לאבטח את נתיבי המילוט מהמבנה הבוער. בציוד כיבוי אש בתל אביב מבינים שהעשן והחום הם דברים מסוכנים ביותר, מרבית הנפגעים בשרפות, כולל מקרי המוות, הם תוצאה של שאיפת עשן רעיל.

כיבוי אש הוד השרון

על מנת להתגונן כראוי מפני אש במבנים גדולים שי להתקין מערכות משולבות הכוללות נהלים למניעת אש, גלאים מסוגים שונים, אמצעי כיבוי ידניים ואוטומטיים, יציאות חירום ומערכות ליניקת עשן ואש. כך אתם מוגנים בכל תרחיש של התדרדרות מצבים. בכיבוי אש הוד השרון תוכלו למצוא את כל הרכיבים השונים אשר יספקו לכם הגנה מושלמת.