מידע על בחירת מטפים לבית

ציוד כיבוי אש חולון – מטפים עבור הבית והמשפחה

בעירה יכולה להתחיל מסיבות שונות ולכלות חומרים שונים. זוהי בעצם הסיבה העיקרית שבגללה יש סוגים שונים של מטפים. לכל סוג של בעירה יש את המטף המתאים במיוחד עבורה. למשל מטף כיבוי אש המיועד עבור שרפות חשמל אינו מתאים לשרפות עץ, הוא פשוט לא ישיג תוצאות במקרה של שרפות עץ. לכן הדרך הטובה ביותר על מנת להגן על הבית והמשפחה, היא לא רק להחזיק בבית מטף כיבוי; אלא להחזיק את המטף הנכון. ברוב המקרים תרצו למקם מטפים מסוגים שונים במקומות שונים בבית. בציוד וכיבוי אש חולון תוכלו למצוא את כל סוגי המטפים עבור שימוש ביתי.

ציוד כיבוי אש חיפה – סוגי מטפים

ישנם סוגים שונים של מטפים, לא אמנה את כולם עכשיו אלא רק את אלו המתאימים לשימוש ביתי. הסוג הראשון של מטפים נקרא מטפים מסוג A, אלו הם מטפים המתאימים לחומרים בעירים רגילים הנמצאים בבית – למשל נייר, רהיטים, בגדים וכו'. סוג B הוא מטף עבור שיפות של נוזלים, כמו למשל דלק ושמן. והסוג האחרון, מטף מסוג C הוא עבור שרפות חשמל, כמו למשל שרפות הפורצות שמקורן במכשירי חשמל. כפי שכבר אמרתי ישנם עוד סוגים של מטפים אותם תוכלו להשיג בציוד כיבוי אש חיפה, אך הם אין להם שימוש בבית. כל מטף נושא סימון מיוחד המציין את סוג המטף או יותר נכון סוג הבעירה שעבורה הוא מתאים.

ציוד כיבוי אש יבנה – איך לבחור מטף לבית?

הסוד בבחירת מטף כיבוי אש  הוא בחירה לפי סוג השרפה הפוטנציאלית בנקודה מסוימת. אך שימו לב שישנם גם מטפים המתאימים ליותר מסוג אחד של בעירה. אלו הם בדרך כלל המטפים המתאימים ביותר לשימוש ביתי. בדרך כלל מומלץ למקם יותר ממטף אחד בבית  – במטבח מומלץ להשתמש במטף משולב כמו אלו המתאימים לבעירה של מוצקים ומטף המתאים לבעירה של נוזלים. במקביל מומלץ להחזיק מטף אחר בבית המתאים לשלושת סוגי הבעירה שהוזכרה קודם. חברינו בציוד כיבוי אש יבנה מציינים עוד נקודה חשובה בבחירת המטף – נפח המטף. ככל שהשטח שאתם מכסים יותר גדול כך מומלץ להשתמש במטף יותר גדול. בציוד כיבוי אש יבנה תוכלו לקבל יעוץ לגבי נפח המטף המתאים ביותר עבורכם.

ציוד כיבוי אש יהוד

הרבה אנשים פונים לציוד כיבוי אש יהוד ושואלים היכן למקם את המטפים בבית. ובכן, המצב האידאלי הוא שמומחה בטיחות אש יסרוק את ביתכם ויזהה את הסכנות. אך ברמת העיקרון ההמלצה היא למקם מטף כיבוי אש במטבח ועוד אחד בכול קומה של הבית (במידה ומדובר בבית רב קומתי). כמו כן יש למקם את המטף קרוב לדרכי המילוט. למשל אם יש לכם בית שתי קומות אז סמוך לגרם המדרגות זה המקום המתאים ביותר למקם מטף כיבוי.