גלאי עשן לבית

ציוד כיבוי אש ירושלים – איך לבחור גלאי פחמן חד חמצני

בוודאי תסכימו איתי שכל בית צריך הגנה מפני אש, עשן ופחמן דו חמצני. ההגנה שלכם היא האזעקה המתריעה במקרים שישנו פחמן חד חמצני מסוכן בבית. גלאיי פחמן חד חמצני, עשן ואש הם הדרך הכי טובה לתת למשפחתכם את ההגנה הרצויה. כאשר הגלאי מותקן כראוי ומתוחזק נכונה, הוא נותן לבני הבית את ההתרעה המוקדמת המאפשרת להם להגיב בזמן.
עשן, פחמן חד חמצני ואש, כל אחד מהם דורש סוג אחר של חיישן על מנת לזהותם ולהפעיל את האזעקה. בציוד כיבוי אש ירושלים תוכלו למצוא את כל סוגי החיישנים המתאימים להגן על הבית שלכם.  על מנת לזהות שרפות מעשנות יש להשתמש בגלאי עשן פוטואלקטריים, גלאי יוניזציה יעזרו לכם בגילוי שרפות בעלות להבות המתפרצות במהרה עם עצמה פחותה של עשן, גלאי חום יזהו עלייה פתאומית בטמפרטורה האופיינית לשרפה וכמובן גלאי הפחמן החד חמצני יזהו את הגז המסוכן וחסר הריח.

ציוד כיבוי אש כרמיאל – אילו סוגי חיישנים?

אם אתם רוצים לתת לביתכם את ההגנה המושלמת אז הדרך הטובה ביותר היא להשתמש בכל סוגי החיישנים. ישנם חיישנים משולבים המתאימים לשרופות מרובות עשן ופחותות עשן אך הם אינם מסוגלים לזהות פחמן חד חמצני. כמן כן לא ניתן להסתמך אך ורק על גלאי פחמן חד חמצני. אם רוצים לספק לביתכם הגנה אמתית יש להשתמש במספר סוגי חיישנים הממוקמים במקומות שונים בבית. בציוד כיבוי אש כרמיאל תוכלו למצוא את כל סוגי הגלאים, חלקם מתאימים גם להתקנה עצמית.

ציוד כיבוי אש להבות – אזעקות

ישנם סוגים שונים של אזעקות עשן, חלקן עובדות על סוללה וחלקן מתחברות למערכת החשמל הביתית. לאלו אשר עובדים על סוללה, ישנן חיסרון מכיוון שיתכן שתישארו ללא סוללה. אלו העובדים על מערכת החשמל הביתית יכולים להיות מנותקים מחשמל בגלל כשל טכני שאולי אפילו קשור לשרפה עצמה. אם תוכלו להשיג גלאי עשן המתחברים לרשת החשמל ובמקביל מכילים סוללת גיבוי אז זהו פתרון טוב מאוד. אין הבדלים גדולים מבחינת המחירים, אך למרות זאת גלאי עשן על סוללה נועדו להתקנה עצמית וגלאי עשן המתחברים לרשת החשמל בדרך כלל דורשים עזרה של חשמלאי על מנת להתקין, דבר המייקר את העלויות. בציוד כיבוי אש להבות תוכלו למצוא סוגים שונים של מערכות.

ציוד כיבוי אש לבית – טיפים כלליים ונקודות שיש לקחת בחשבון

  • מומלץ להשתמש במערכות משולבות של גילוי עשן ויוניזציה, אך שימו לב שאדים כמו אלו של חדר האמבטיה עלולים להפעיל את האזעקה. לכן במקומות עם אדים יש להשתמש במערכת מסוג אחר.
  • במקרה שיש בבית מישהו בעל בעיות שמיעה, יש להשתמש במערכות אזעקה משולבות הכוללות גם אורות מנצנצים.
  • חפשו גלאי פחמן דו חמצני בעל תצוגה דיגיטלית המראה לכם את רמות הפחמן החד חמצני בחדר.