מה כולל ציוד לכיבוי אש

ציוד למכבי אש

מכבי האש הם האנשים אשר ממונים על כיבוי שרפות וחילוץ אנשים ממבנים בוערים. כמובן שעל מנת לעשות את עבודתם כראוי הם צריכים ציוד מיוחד. ציוד למכבי אש כולל אביזרים וכלים רבים, חלקם משמשים כאמצעי הגנה על הכבאי עצמו, חלקם מיועדים לכיבוי האש, חלקם מיועדים לחילוץ ופילוס דרך, עזרה ראשונה לפצועים ועוד. אש היא דבר מסוכן מאוד ולכן ישנה חשיבות לציוד כיבוי אש תקני. ציוד למכבי אש זה לא דבר שקונים בזול ובאיכות נמוכה. חייבים להשתמש בציוד כיבוי אש תקני אשר עומד בתקנים המבוססים על מחקר ופיתוח. שום כבאי לא רוצה להיכנס למבנה בוער עם ציוד לא תקני.

ציוד כיבוי אש תל אביב

אם אתם מחפשים ציוד למכבי אש, תוכלו למצוא ספקים שונים המוכרים ציוד כיבוי אש תל אביב. אצל הספקים השונים תוכלו למצוא:

ציוד אישי – ציוד הכולל ביגוד מיוחד ואמצעי בטיחות המתאימים לפעולה תחת אש. יש צורך בביגוד מיוחד החסין לטמפרטורות גבוהות ואש, אותו הדבר לגבי הנעליים; יש צורך במגפיים מיוחדות איתן ניתן להיכנס למבנה בוער בשעת הצורך. כמו כן יש צורך בקסדה מיוחדת להגן על הראש והפנים. כאשר נכנסים למבנה בוער, לא רק האש והטמפרטורה הם הסכנה, אלא גם חלקים משלד המבנה העלולים ליפול ולפגוע בכבאי. כמו כן יש צורך בכפפות, פנסים, שמיכות מילוט, מסכות גז וחמצן.

ציוד לכיבוי אש – יש צורך בציוד כיבוי אש תקני המשמש באופן ישיר לכיבוי האש עצמה. מכבי האש מרבים להשתמש בזרנוקי מים, לכן ישנו צורך בזרנוקי מים מסיביים היכולים לשאת כמות גדולה של מים בזמן קצר. זרנוקים אלו הם בדרך כלל צינורות העשויים בד מיוחד העמיד באש. לא ניתן להשתמש בגומי מכיוון שזהו חומר דליק. זרנוקי המים כוללים אביזרים שונים בעזרתם מחברים יחדיו צינורות או מתחברים לברזי כיבוי אש.

ציוד לכתובת אש

הרבה פעמים בתנועות נוער ואפילו בצבא אנו עושים שימוש בכתובות אש. כתובת אש יכולות להיות דבר מרשים אך ישנה חשיבות גדולה מאוד להקפיד על הוראות הבטיחות על מנת להימנע מאסון. כתובת אש עושות שימוש בחומרים דליקים ומסוכנים ויש לעשותן אך ורק תחת השגחה של מבוגרים ותחת הוראות בטיחות קפדניות. ציוד לכתובת אש כולל בדרך כלל סונאדות, חוטי ברזל, יוטה, בזנטים וסולר. יש לתכנן היטב הכול ולהיזהר מאוד.