החשיבות של תחזוקת מערכות גילוי אש

אש בבניינים רב קומות

אש בבניינים רבי קומות יכולה להוות סכנה גדולה לשוהים בבניין ולסביבה. כאשר פורצת אש במגדל רב קומות ישנה סכנה גדולה של לכודים, למשל אם השרפה מתרחשת בקומה העשירית של בניין בעל 20 קומות. זהו מצב מאוד מסוכן והוא מחייב כניסה של כוחות כיבוי מיומנים אל תוך המבנה. במהלך אירוע כזה ישנו מפקד המנהל את האירוע ומעביר הוראות לכבאים. זהו דבר חשוב מאוד, יש תמיד צורך במישהו שינהל את האירוע, הוא זה המקבל את המידע מהגורמים השונים וכך הוא יכול לקבל החלטות. על מנת לבצע זאת יש צורך לתקשר עם הכבאים במהלך האירוע. לכבאי יש מכשירי קשר אך לא בכל הנסיבות ניתן לתקשר איתם בעזרת מכשירי קשר ולכן יש צורך במערכת תקשורת המשמשת לחירום.
על מנת לאפשר לכבאים לתקשר יש צורך בהתקנת שקע טלפון כבאים בבניינים רבי קומות, את השקע כמובן מתקינים בכל קומה. זוהי דרישה של מכבי האיש ועל מנת לקבל תוקף אישור כיבוי אש, יש צורך להתקין שקע טלפון כבאים.
שקע טלפון כבאים מותקן בכל אחת מקומות הבניין והוא מכיל אפרכסת בעזרתה ניתן לתקשר. היום ישנן מערכות מתקדמות המחוברות לרכזת ואפילו למערכת כריזה בעזרתה ניתן לתת הוראות לכוחות בשטח ולשוהים בבניין.

תחזוקת מערכות גילוי אש

אישור כיבוי אש הוא לא דבר שמקבלים פעם אחת וגמרנו, ממש לא. כל פעם שצריך לחדש את רישיון העסק יש צורך לקבל אישור כיבוי אש. באופן דומה מערכות גילוי אש ומערכות כיבוי אש הן אינו מערכות שמתקינים ומקבלים שקט לכל החיים. אלו הן מערכות הדורשות תחזוקה שוטפת, אין לזלזל בתחזוקת מערכות גילוי אש.
תחזוקת מערכת גילוי אש היא כרטיס הביטוח שלכם, רק ככה אתם יכולים להיות בטוחים שהמערכת תתפקד כהלכה בשעת חירום. גלאי עשן הוא מכשיר הדורש תחזוקה, אם לא עושים לא תחזוקה יתכן שתקבלו הרבה אזעקות שווא. מטפי כיבוי דורשים מילוי מחדש של הלחץ ועוד פעולות תחזוקה, אם לא תבצעו תחזוקה למטפי כיבוי אש יתכן שיום אחד תנסו לכבות שרפה ואז תגלו שפשוט לא יוצא כלום מהמטף. אלו הן רק כמוה דוגמאות מדוע יש צורך בתחזוקת מערכת גילוי אש. תוקף אישור כיבוי אש מותנה באישורים המעידים שהמערכות שלכם עבור תחזוקה. למעשה תחזוקה היא גם לא דבר הנתון לפרשנות אישית, ישנם תקנים מיוחדים לכל מכשיר המדברים על אופן ביצוע תחזוקת מערכת גילוי אש.