שומרי אש

אישור כיבוי אש

התקנת מערכת גילוי אש ועשן

חשוב מאוד להתקין מערכת גילוי אש ועשן בבית העסק ואפילו בבית המגורים. מערכת גילוי אש היא הכרחית על פי תקנים מסוימים והכרחית לקבלת טופס 4 או רישיון עסק. אבל בואו נשים לרגע את החוקים בצד ונדבר אל ההיגיון – מערכות גילוי עשן הן פשוט הכרחיות על מנת למנוע אסון. כאשר פורצת דליקה בבית או בעסק יש לנקוט מייד באמצעים על מנת להגן על חיי אדם ולכבות את האש. לכל שנייה יש חשיבות ולכן יש להסתמך על מערכות מיוחדות אשר נועדו לשם כך.

 אז מהי בעצם מערכת גילוי אש ומהם השלבים בהתקנת מערכת גילוי עשן?

 יש האומרים מערכת גילוי אש ויש האומרים התקנת מערכת גילוי עשן, בסופו של דברים אנו מעוניינים בהתקנת מערכת גילוי אש ועשן אשר תתריע במקרה של שריפה. התקנת מערכת לגילוי אש היא בעצם ברוב המקרים התקנת מערכת גילוי עשן, הרי העשן הוא סממן מובהק של אש. כאשר מדברים על התקנת מערכת גילוי עשן ואש מדברים על התקנה של מערכת אלקטרונית העושה שימוש בחיישנים ומערכת התרעה. ישנם מקרים בהם התקנת מערכת גילוי עשן היא בסך הכול התקנה של חיישנים פשוטים העושים שימוש בבטרייה ומצפצפים כאשר הם מגלים עשן. זוהי מערכת אשר ניתן להתקין תוך דקות באופן עצמי אבל היא ממש לא מומלצת. יש לה מספר חסרונות בולטים – ראשית יש לוודא באופן שוטף שיש סוללה, שנית המערכת מאפשרת התרעה מקומית בלבד, אם אין אף אחד בקרבת המקום האש יכולה להשתולל ואף אחד לא ידע.

התקנת מערכת גילוי אש ועשן מקצועית היא יותר מורכבת ויש לה יתרונות רבים. מערכות מקצועיות כוללות שלושה רכיבים בסיסיים: חיישנים, מערכת התרעה, רכזת.

החיישנים הם יחידות הבקרה המגלות אש, אלו יכולים להיות סוגים שונים של חיישנים המזהים עשן או חום ושולחים אות אל הרכזת כאשר הם מגלים סימני אש. הרכזת היא בעצם המוח של מערכת ההתרעה, היא מקבלת את הנתונים ולפיכך מבצעת פעולות אשר הוגדרו לה מראש. מערכת ההתרעה היא בדרך כלל סירנה חזקה ואור מהבהב המבשרים על הסכנה. כל מערכת אזעקה פועלת באופן דומה ואך ניתן לשלב בין השתיים, כלומר מערכת אזעקה בבית ובעסק יכולה לכלול גם גלאי עשן ואש. חשוב להזכיר שישנם עוד רכיבים אשר ניתן לחבר למערכת כמו למשל – חיבור לקו טלפון, מצבר גיבוי להפסקת חשמל, ידיות חירום ועוד.

 התקנת רכזת גילוי אש

 כאשר מתלבטים בין התקנת גלאי אש עצמאי הכולל אזעקה פנימית או התקנת רכזת גילוי אש, ההמלצה שלי היא לבחור בהתקנת רכזת גילוי אש. היתרון שלה הוא שליטה מלאה ופונקציות מתקדמות מאוד. הרכזת יכולה להפעיל אזעקה ולהתריע באמצעות שליחת הודעה למוקד שליטה או ישירות אליכם, כלומר גם אם השריפה פורצת באמצע הלילה כאשר אתם אינכם נמצאים במקום, המערכת תתריע בפניכם. 

  צרו איתי קשר:

  שם מלא

  דוא"ל

  נייד :

  הודעה:

  054-6650271
  << קבל הצעה >>