ביקורת מערכת גילוי אש

 מערכות לגילוי אש הן מערכות חשובות מאוד בכל עסק; אש יכולה לפרוץ בנסיבות שונות והמערכות יכולות להתריע על כך. תקלות המובילות לשריפות יכולות להתרחש בתוך העסק גם כאשר אין בו אף אחד, למשל בשעות הלילה או להתחיל במקומות פחות גלויים ומשם להתפשט לשאר המבנה. מערכות לגילוי אש יכולות לזהות את האש באמצעים מתוחכמים כבר בשלבים הראשונים וכך לסייע בעזרה. גילוי מוקדם של האש מסייע בפינוי אנשים מהאזור וכך מפחית את פוטנציאל הפגיעות בנפש וכמן כן מסייע בחיסולה של האש לפני שהיא גורמת לנזק קטסטרופלי. כאשר אתם מתקינים מערכות גילוי אש אתם יכולים להיות יותר שקטים, אך חשוב לבצע ביקורת מערכת גילוי אש על מנת לוודא שהמערכת מתפקדת כראוי.

 מערכות לגילוי אש בדרך כלל מתבססות על גלאי עשן ובמקרים מסוימים גלאי טמפרטורה, אלו הם אמצעים יעילים אך הם מחייבים תחזוקה. על מנת לוודא שאף אחד לא שכח לעשות את טיפולי התחזוקה הדרושים יש צורך בשגרה של ביקורת גילוי אש, רק כך אפשר להבטיח שהנכס והאנשים המבקרים בו יהיו בטוחים. ביקורת גילוי אש היא דבר מתבקש על פי ההיגיון אך היא גם דרישה על פי חוק.

 ישנם עסקים רבים המחויבים להתקין מערכות גילוי אש ומערכות כיבוי אש; אלו הן אינן דרישות אחידות, הן משתנות לפי סוג אופי העסק. באופן טבעי עסקים אלו צריכים גם ביקורת מערכת גילוי אש תקופתית. אמנם מכבי האש צריכים לתת אישור לכל עסק, אבל לא כל נושא הגילוי והכיבוי נמצא בידיים של מכבי האש. ציוד הגילוי והכיבוי הוא תחום השייך לשוק הפרטי, מכבי האש הם רק הרשות הבודקת שהעסק עומד בדרישות הקבועות בחוק.

 בני אהרוני – יועץ בטיחות

עסקים הרוצים להגן על עצמם, עובדיהם והציבור וכמו כן להתאים לדרישות החוק צריכים לפנות לחברות פרטיות על מנת להתקין ציוד לגילוי וכיבוי אש. מקובל מאוד לפנות ליועצים שונים המבינים בתחום המערכות לגילוי אש וכיבוי אש. למשל בני אהרוני יועץ בטיחות המתמחה בתחום כיבוי הדליקות. יועצי בטיחות יכולים לסייע לעסק לעשות את כל השינויים הדרושים על מנת לעמוד בתקנים ולקבל את אישור מכבי האש.

 כמו כן ישנן חברות, כמו ברנע גילוי אש המתמחות בהתקנה של מערכות לגילוי אש ומערכות לכיבוי אש. ישנם סוגים שונים של מערכות לגילוי ולכיבוי אש, לכל מקרה יש להתאים את המערכת המתאימה. בשביל זה פונים לבני אהרוני יועץ בטיחות ולחברות כמו ברנע גילוי אש. הם אנשים המקצוע המוסמכים להתקין ולבדוק תקינות מערכות אש.