עסקים רבים פונים לחברות בשוק הפרטי על מנת לקבל ייעוץ בנושאים בטיחותיים הכוללים, בין היתר, נושאי גילוי אש וכיבוי אש. למעשה כל היתר בנייה וטופס אכלוס דורשים אישור של מכבי אש. אך לא כל העבודה הקשורה לתחום גילוי אש ובטיחות באש היא בידיים של מכבי האש, יש גם הרבה מקום לאחריות אישית. מכבי האש לצורך העניין הם רשות המבקרת ומוודאת שאתר הבניה או העסק עונים על התקנים הקבועים בחוק.

גילוי אש אילת

על פי החוק כל בנייה וכל עסק דורשים אישורים של מכבי האש. הכוונה היא להציל נפשות ורכוש ולכם יש צורך בגוף מבקר אשר יבדוק שהכול מתקיים בצורה בטיחותית. במיוחד כאשר מדברים על מבנים ציבוריים המאכלסים כמות גדולה אנשים. כמו למשל בתי מלון אשר נעזרים בשירותים של חברות גילוי אש אילת. בתי מלון מכילים מאות ואלפי אנשים השוהים במלון 24 שעות ביממה. בתי מלון מכילים חדרים רבים בהם שוהים אנשים. ברור שישנו צורך באמצעי בטיחות והגנה מפני אש, אחרת בתי המלון עלולים להפוך למלכודת מוות במצבי חירום. הרבה מפעילות העסקים של גילוי אש אילת נוגעת לבתי המלון.

גילוי אש אשדוד

גילוי אש הוא לא רק חיישנים המתריעים מפני התפרצות של דליקה ואמצעי כיבוי. כאשר מדברים על בטיחות באש יש לשים דגש גדול מאוד על מניעה וכמו כן על נהלים של התמודדות והתפנות במקרה של אש. כאשר מדובר במפעלים או מקומות ציבוריים יש צורך בנהלים ברורים ובעלי תחומי אחריות – הן במהלך אירוע דליקה והן בתקופת השגרה בה יש לתחזק את ציוד הגילוי והכיבוי של האש. חברות המעניקות שירותי גילוי אש אשדוד נותנות גם ייעוץ לגבי מניעה של אש. חשוב מאוד לקבוע נהלים בטיחותיים ברורים, במיוחד בקרבת חומרים דליקים על מנת למנוע אש. כמו כן חברות גילוי אש יכולות לתת שירותי הדרכה לעובדים על מנת שידאו איך לתפקד במקרים של אש.

ישנן חברות רבות בשוק הפרטי המעניקות שירותים הקשורים למניעה, גילוי וכיבוי אש, למשל חברת גילוי אש 2003 היא חברה הפועלת במספר תחומים הקשורים לאש ולבטיחות. בחברת גילוי אש 2003 מעניקים שירותים שונים כמו התקנה של מערכות כיבוי אש המתאימות לחדרי חשמל, התקנה ותחזוקה של ציוד כיבוי אש ידני (כמו מטפי כיבוי), מכירה של תאורת חירום וגלאים, התקנה של דלתות חירום ועוד שירותים הקשורים לגילוי וכיבוי של אש. הרבה פונים לחברת גילוי אש 2003 בשביל ייעוץ והדרכה לעבודה מול הרשויות. ישנם חוקים ותקנות שיש ליישם בכל מבנה ועסק בשביל לעמוד בתקנים. היתר מכבי אש הוא הכרחי בשביל רישיון עסק, היתר בנייה וטופס אכלוס.