גילוי אש בלוח חשמל

לוח חשמל הוא מקום בו עלולות להתרחש שריפות, זוהי לא ספקולציה אלא נתונים מבוססים. שריפות רבות מקורן בקצר חשמלי בלוח החשמל או ארון החשמל ולכן ישנה חשיבות גדולה לגילוי אש בארון חשמל. לוחות החשמל ברוב המקרים נמצאים במקומות שאינם מרכזיים, לכן כאשר פורצת דליקה יתכן ואף אחד לא יבחין בה עד אשר היא תתפרץ מעבר ללוח החשמל. כמו כן דליקות בלוח החשמל עלולות להתרחש בכל שעה משעות היממה. ישנה חשיבות גדולה לגילוי אש בלוח החשמל וזוהי אינה רק המלצה, זוהי חובה על פי חוק.

החוק הישראלי מחייב התקנת מערכות לגילוי עשן ואש בתוך ארונות החשמל על מנת לתת התרעה מהירה בכל מקרה בו מתחילה להתפתח אש. ישנם גם מקרים בהם החוק מחייב גם התקנת מערכות לכיבוי אש (לוחות חשמל של מעל ל 100 אמפר). במאמרים קודמים דיברנו על היתרים של מכבי אש לרישיון עסק ולטופס אכלוס, אחד הדברים שמכבי האש בודקים הוא ארונות החשמל.

גילוי אש אשקלון

עסקים בתחום גילוי אש אשקלון מתקינים מערכות לכיבוי אש בארונות חשמל. אך שימו לב שאש בארונות חשמל אינה מטופלת באמצעות התזת מים, השילוב של מים וחשמל הוא אינו רעיון טוב. לכן חברות גילוי אש אשקלון מתקינות מערכות מיוחדות העושות שימוש בגז על מנת לחנות את האש. אלו הם מערכות הכוללות חיישנים המזהים את האש ומשחררים את הגז במקרה של התפרצות אש.

גילוי אש בירושלים

 חברות גילוי אש בירושלים מתעסקות בהתקנת מערכות לגילוי אש ועשן בארונות חשמל ומערכות כיבוי אש לארונות חשמל. התקנה של מערכות כאלה דורשת אנשי מקצוע מוסמכים. על המתקינים לחשב את כמות החומר הפעיל במערכת כיבוי האש בהתאם לשטח האזור בו נמצא ארון החשמל. חברות גילוי אש בירושלים מתקינות מספר סוגים של מערכות לכיבוי אש בארונות חשמל. בנוסך למערכת הכיבוי חשוב לשים דגש על מניעה – יש לתת רק לחשמלאי מוסמך לגעת בארון החשמל, ברוב המקרים חיבורים חובבנים או ציוד לא מתאים שאינו עומד בעומס גורם להתחממות יתר ולשריפה של המערכת.

גילוי אש באנגלית

שימו לב שמומלץ לסמן את כל הציוד הגילוי והכיבוי גם באנגלית, כולל יציאות חירום מהמבנה. לא כולם דוברים עברית ואנגלית נחשבת לשפה בינלאומית. גילוי אש באנגלית הוא דבר חשוב מאוד בבתי מלון, שם תוכלו למצוא שלטים בעברית ובאנגלית המסמנים את מיקומם של מטפי הכיבוי ויציאות החירום. במקרה חירום יש צורך בשלטים ברורים אשר כל אחד יוכל להבין בקלות ולמצוא את מטפי הכיבוי ויציאות החירום, לכן גילוי אש באנגלית הוא כל כך חשוב.