גילוי אש ועשן בלוחות חשמל

לוחות חשמל יכולים להוות סכנה גדולה, חשמל במתח גבוה עלול ליצור חום אשר בסופו של דבר יכול לגרום לשריפה. אך לפני שאדבר על גילוי אש בלוחות חשמל, ברצוני לדבר על מניעה. בוודאי תסכימו איתי שעדיף לשים דגש חזק על מניעה ולא רק על גילוי אש ועשן. אז אך בעצם מונעים אש בלוחות חשמל וארונות חשמל? ראשית כל אסור לאף אחד לגעת בארונות החשמל מלבד חשמלאי מוסמך. כל חיבור חשמלי שאינו נעשה כראוי, כבל שאינו עומד בעומס, מפסק או כל רכיב חשמלי לא מתאים יכול לגרום להתחממות יתר אשר תוביל לשריפה.  לא כל איש תחזוקה מוסמך להתעסק בחשמל, זה חייב להיות חשמלאי מוסמך. שימוש באנשי מקצוע מתאימים והימנעות מחובבנות הוא המפתח למניעה. ההמלצה השנייה היא לבדוק את ארון החשמל באמצעות חשמלאי בצורה תקופתית. יתכן שישנם סימנים מקדימים של נזק לציוד אשר מקורו בחום וישנה סכנה עתידית לשריפה, חשמלאי יכול לזהות מצבים אלו ולטפל בהם בעוד מועד.

גילוי אש ועשן בצפון

כאשר מדברים על לוחות חשמל יש צורך בציוד לגילוי אש ועשן, זוהי חובה על פי חוק. למעשה החוק מדרג את ארונות החשמל לפי האמפר. כאשר ארון החשמל הוא מעל 63 אמפר אז חלה החובה על התקנת ציוד לגילוי אש ועשן. כמובן שאנו ממליצים על התקנת ציוד גם בארונות חשמל בעלי פחות מ 63 אמפר. כאשר ארון החשמל הוא מעל 80 אמפר מצטרפת גם הדרישה על התקנת מפסק ניתוק מערכות המנתק את הזנת החשמל לארון החשמל במקרה חירום. כאשר ארון החשמל הוא גבר מעל 100 אמפר אז בנוסף למערכת גילוי אש ועשן יש צורך במערכת כיבוי אש.

גילוי אש ועשן בצפון – מערכות גילוי אש בלוחות חשמל

ישנם עסקים רבים הפונים לשירותים של גילוי אש ועשן בצפון על מנת להתקין מערכות גילוי אש בארונות חשמל. כולם מכירים את גלאי העשן, אך האמת שישנם סוגים שונים של גלאים המשמים לגילוי אש, כמו למשל חיישנים תרמיים המזהים טמפרטורה גבוהה. ישנן מערכות שונות, חלקן עצמאיות וחלקן משולבות עם מערכת אזעקה השולחת התרעות.

גילוי אש בראשון לציון – מערכות כיבוי אש בארונות חשמל

רבים פונים לשירותים של גילוי אש בראשון לציון, בעיקר מתחום העסקים, על מנת להתקין מערכות כיבוי אש בארונות חשמל. ישנן מערכות שונות המיועדות במיוחד לצרכים של ארונות חשמל ואינן מבוססות על מים. בין המערכות הידועות ניתן להזכיר את מערכת האירסול המשחררת חומר כימי המנתק את השרשרת הכימית של תהליך הבעירה ובכך גורם לכיבוי האש. מערכת זו אינה גורמת נזק למערכות חשמליות. ישנן גם מערכות שונות העובדות על גז המשמש לכיבוי שריפות, כמו למשל צינור גז המתפתל בין חוטי החשמל, במקרה שריפה הנזק לצינור מביא לשחרור הגז וכיבוי האש.

אם אתם מחפשים גילוי אש בראשון לציון או גילוי אש ועשן בצפון, בכל רחבי הארץ תוכלו למצוא חברות המתמחות בתחום.